5-60 Degree Zoom LED Moving Head Wash 12x10W RGBW 4in1 Mini Stage Light High Brightness DMX Control for Professional Show Party Event
उत्पाद विवरण:
| उत्पत्ति के प्लेस: | चीन |
| ब्रांड नाम: | Intuiit |
| प्रमाणन: | CE |
| मॉडल संख्या: | XY-012 |
भुगतान & नौवहन नियमों:
| न्यूनतम आदेश मात्रा: | बातचीत योग्य |
|---|---|
| मूल्य: | $320-$499 |
| पैकेजिंग विवरण: | 100000/पीसी/महीना |
| प्रसव के समय: | 15-30 दिन |
| भुगतान शर्तें: | एल/सी, डी/ए, डी/पी, टी/टी, वेस्टर्न यूनियन, मनीग्राम |
| आपूर्ति की क्षमता: | 20000 पीसी/महीना |
|
विस्तार जानकारी |
|||
| प्रकाश स्रोत: | नेतृत्व किया | इनपुट वोल्टेज रेंज: | एसी 100V-240V, 50Hz/60Hz |
|---|---|---|---|
| लुमेन: | 959 एलएम | एल ई डी: | 10W*12पीसीएस |
| बीम कोण: | 5 डिग्री -60 डिग्री | चैनल संख्या: | 10,20 |
| प्रदर्शन: | एलसीडी | रंग मिश्रण: | आरजीबीडब्ल्यू |
| नियंत्रण मोड: | ऑटो रनिंग, बिल्ट-इन प्रोग्राम, M/S, DMX512 | उत्पाद का वजन (किलो): | 6.9 किलोग्राम/8.55 किलोग्राम |
| आयाम: | 307x157x357 मिमी | ||
उत्पाद विवरण
XY-012 Wide-Angle Zoom Moving Head Light – Product Highlights:
-
Wider Beam Angle: Delivers an approximate 60° beam angle for expanded coverage and even illumination.
-
Fast & Quiet Operation: Engineered for quicker movement response and significantly reduced noise compared to previous models.
-
Sharper Focus: Achieves enhanced focus precision, producing crisper, more defined lighting effects.
-
Higher Brightness: Provides increased light output for superior visibility and stronger visual impact.
-
Enhanced Color Mixing: Upgraded color mixing technology ensures richer, more accurate color reproduction.
-
Stunning Effects: Creates dynamic, eye-catching lighting performances that elevate any production.
| PARAMETER | |
| Item No. | XY-012 |
| Input Voltage Range | AC 100V-240V, 50Hz/60Hz |
| Max Power | 147W |
| LED | 12*4-in-1 RGBW |
| Beam Angle | 5°-60° |
| DMX Channels | 10,20 CH |
| Operation Mode | LCD display |
| IP Rating | IP20 |
| Control Mode | Auto Running, Built-in Program, M/S, DMX512 |
| N.W: | 6.9KG |
| Dimension | 307x157x357mm |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
RGBW 12*4-in-1 Sharpy Beam Light Zoom LED Moving Head Wash
l Lumen: 5°:RGBW13650LUX@2M,60°:1178LUX@2M
l PCS/CTN: 1pcs
l DMX linking: 30pcs
l Power linking: 4pcs@240V,9pcs@110V
![]()
The top selling point of our products
l Gorgeous color mixing to make wonderful visual effects.
l Novel appearence:design by own technicians,easy to operate.
l CE&RoSH Certification
Effect show
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
We have a very strict quality control Management, best quality and service will always be offered to you.
1.We are professional led stage lighting factory for ten years, technology in the industry is come out in front.
2.Our products can be OEM or ODM to meet your special requirements.
3.We have rich experience R&D engineers and we have strong ability for OEM projects.
4.We have well-trained and professional sales & after- sale services
5.For all your inquires about us or our products, we will reply you in detail within 24 hours.
6.Our advantage are quick delivery, competitive price, high quality and long term service to our customer.
7.There is as long- term cooperation with the shipping company,can make the goods more quickly and efficiently so that can delivered safely to the designated place.
![]()
![]()
ISO9001 quality management system
OHSMS
Intellectual Property management system
Standardization for safe production
National High-tech Enterprise
Tech Giant Award
Intellectual Property Demonstration enterprise
Famous Trademark of Guangzhou
Over 260 PATENTS, CE, RoHS, ETL, IP65
![]()
Q1. Can I have a sample order for led light?
A: Yes, we welcome sample order to test and check quality. Mixed samples are acceptable.
Q2. What about the lead time?
A:Sample needs 5~15 days, mass production time needs 25~35days
Q3. Do you have any MOQ limit for led light order?
A: MOQ50, 1pc for sample checking is available
Q4. How do you ship the goods and how long does it take to arrive?
A: We usually ship by DHL, UPS, FedEx or TNT. It usually takes 3-5 days to arrive. Airline and sea shipping also optional.
Q5. How to proceed an order for led light?
A: Firstly:let us know your requirements or application.
Secondly:We quote according to your requirements or our suggestions.
Thirdly:customer confirms the samples and places deposit for formal order.
Fourthly:We arrange the production.
Q6. Is it OK to print my logo on led light product?
A: Yes. Please inform us formally before our production and confirm the design firstly based on our sample.
Q7: Do you offer guarantee for the products?
A: Yes, we offer 1 year warranty to our products.
Q8: How to deal with the faulth?
A: Firstly:Our products are produced in strict quality control system and the defective rate will be less than 3%.
Secondly:during the guarantee period, we will send new spare parts for replacement. For defective batch products, we can discuss with the real situation.







